Ogrodnictwo

Palenisko w ogrodzie ważny element wyposażenia ogrodu

Palenisko ogrodowe to z pewnością świetny pomysł między innymi na rozpalenie ognia już dosyć chłodną porą. Wówczas mokre podłoże czy znalezienie suchego drewna może być istotnym problemem, który normalnie stanie się przeszkodą nie do pokonania.

Ponadto decydując się na palenisko ogrodowe gwarantujemy posiadanej trawie nienaruszony stan, dlatego osoby, którym zawsze było szkoda wypalonego miejsca w ogrodzie, z pewnością będą zadowolone z zakupu. Osoby, które lubią przygotowywać różne potrawy w ogniu też znajdą takie palenisko niezwykle przydatnym, ponieważ nie tylko może ono zastąpić zwykłe ognisko, ale również i posłużyć za źródło ogrzewania kociołka ogrodowego.

Średniej wielkości palenisko nie kosztuje wiele, bo ceny kształtują się w granicach 150 zł, a przeciętna średnica to 60 cm. W ofertach niektórych sprzedawców można nawet kupić takie zestawy, które kosztują w granicach 300-400 zł. Niektóre modele palenisk są również bogato zdobione i posiadają nietypowe formy, dzięki którym można atrakcyjnie urozmaicić wyposażenie swojego ogrodu.

Takie palenisko można również wykonać własnoręcznie, będziemy do tego potrzebowali odpowiednich materiałów, narzędzi oraz co najważniejsze umiejętności twórczych. Najprostszym sposobem na wykonanie paleniska jest dobranie kilku ładnych kamieni i obłożenie miejsca na ogień. Nie warto tworzyć z kamieni zwykłych okrągłych konstrukcji. Wygląda to kiczowato i nie oddaje odpowiedniego klimatu. Podczas budowy należy wziąć pod uwagę, że przy ogniu będziemy często spędzać miłe wieczory z przyjaciółmi, więc warto jest się postarać i wymyślić coś swojego oryginalnego.

W miejscu gdzie będziemy palić ogień można wkleić duże kamienie, tworząc z nich ładną i estetycznie wyglądająca oprawę. Należy też pomyśleć o miejscach, w których będzie można wygodnie położyć patyki pieczonymi z kiełbaskami. Jak również o meblach do siedzenia oraz stolika w bliskiej odległości. Odpowiednio wykonane palenisko na pewno lepiej się sprawdzi jak zwykły typowy grill. Rodzina czy przyjaciele zebrani wokół palącego się płomienia, będą bardziej usatysfakcjonowani, niż przy zwykłym wyreżyserowanym rodem z Hollywoodu podwórkowym grillu z pieczonym mięsem i kiełbasą.

Obejrzyj klika ciekawych przykładów zdjęć z eleganckimi paleniskami ogrodowymi

misa palenisko w ogrodowe

nowoczesne palenisko ogrodowe

palenisko z kamienia

dekoracyjne palenisko w ogrodzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *